Tak mě to zase dostalo. Lupénka, svědění a samozřejmě lupy a podrážděná pokožka hlavy. Navalilo se to na mne po porodu druhé dcery. A to hlavně díky velkým stresům, které jsem zažívala s Emou při jejích epizodách s kojením a následným blinkáním. Chudinka trpěla refluxem, který jí a všem okolo dával pořádně zabrat.

A protože se mi objevila ložiska ve vlasech, klasicky na vlasové hranici, začala jsem hledat opět nějaký přírodní šampon proti lupům a svědění.

Ale hlavně jsem potřebovala něco pro podrážděnou pokožku. Hlavně na zklidnění podrážděné kůže. Tu jsem si na hlavě rozškrábala tentokrát víc než poctivě.

No, nebylo to lehké. Noční houpání miminka na rukou, šílený stres… Nevydržela jsem to a ventilovala jsem se právě škrábáním ve vlasech. Ale nebudu zabýhat do detailů. O refluxu a jak jsem to s Emičkou vůbec přežila si můžete více přečíst v tomto mém článku.

V článku dávám i cenné typy, které jsem nikde o refluxu novorozených nečetla. Pojďme se vrátit k recenzi a představení šamponu, který mi na podrážděnou pokožku pomáhá a díky bohu kůže po něm nesvědí a zklidňuje se.

Natura Siberica.

Přírodní šampon proti svědění – Natura Siberica

Kosmetiku Natura Siberica jsem si přála vyzkoušet už dlouho. Není nejdražší a spadá do kategorie přírodní kosmetiky, kterou mám ráda a svědčí mé ekzematické pokožce.

Proto jsem po zdlouhavém hledání vhodného šamponu objednala právě tento zelený Anti-Dandruf od Siberici.

 

Jak je na tom se složením?

Šampon jsem studovala na mém oblíbeném e-shopu Bioo.cz, kde mají ke každému výrobků pečlivě zpracovanou tabulku, jaké „ingredience“ to vlastně obsahuje. To je mi více než sympatické vzhledem k povaze mé práce (SEO,webdesign). Ráda se vždy dozvím vše o daném výrobku a když má navíc e-shop hlavu a patu a hezky zpracovanou nabídku, tak neodolám.

Jak je na tom šampon Natura Siberica proti lupům?

Obsahuje čistě přírodní látky, také deriváty přírodních látek a několik neškodných chemických složek jako je: Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, ParfumBenzyl Salicylate

Všechny tyhle složky jsou neškodné zdraví a kompletní specifikaci najdete na encyklopedii Bioo.cz.

A pomáhá?

Mě ano. Respektive dělá to, co od něj očekávám. A to je umývání vlasů a pokožky bez dráždivých účinků na pokožku. Hlava mě po umytí nedrbe a nesvědí.

Ložiska lupenky se vždy hezky zklidní. Lupy z okolí ložisek šampon hezky odstraní. Samozřejmě se udělají znovu, tomu nelze jen tak předejít šamponem za 200 Kč.

Nejlepší cesta, jak zklidnit lupénku a uložit ji na dlouho ke „spánku“, kterou mám praxí otestovanou, je skrze jídlo a režim.

Více o tom píšu v mém e-booku, který si můžete stáhnout zdarma tady.

Šampon pomáhá od samotného napnutí pokožky, svědění a nazatěžuje pokožku hlavy, která už toho má sama dost.

Jak jej hodnotím?

Šampon má velmi propracovaný obal, který jsem si zamilovala. Značka Siberica mi je svojí filozofií blízká, a proto i šampon Anti-Dandruf hodnotím jako výborný šampon. 

Dělá přesně to, co od něj člověk očekává. Pokožka hlavy se zklidňuje ihned po prvním umytí. Šampon nezatěžuje ani vlasy ani kůži a to velmi oceňuji.

Vůně je hodně specifická. Na mě působí jako směsice kopřivy s něčím hodně aromatickým.

Konzistence je ucházející, gelová. Hodně pění. A to opravdu hooodně. Takže stačí skutečně malé množství. Pěna jde naštěstí lehce umít. Po umytí jsou vlasy krásně hebké a lehké.

Za mě ano. Vhodný pro to, k čemu byl stvořen a doporučuji…

Autor: Helena Lachowiczova

Už od 14 let mám lupénku a za všechny ty roky jsem vyzkoušela snad všechnu dostupnou léčbu, která je v ČR k mání. Bohužel na lupénku je léčba mastičkami krátká, a proto jsem začala hledat další způsoby, jak se této nemoci zbavit. Po několika letech jsem našla funkční a smysluplný plán, jak se projevů lupénky zbavit a jak s ní dále pracovat. Sledujte můj blog a dozvíte se, co jsem všechno vyzkoušela, které techniky fungují a jaké novinky jsou k mání v zahraničí.

Pin It on Pinterest