Před pár týdny jsem si objednala na vyzkoušení nový krém na lupénku. Protože mám vysušenou pokožku a k tomu ještě lupénku, musím volit mezi krémy takové, které mi nezpůsobí svědění, další vysoušení nebo zhoršení lupénky. A tento krém od BIO Avena vypadal podle popisu celkem zajímavě, tak sem si řekla, že jej otestuji.

Mléko na citlivou pokožku BIO Avena

Krém, tedy vlastně tělové mléko – já to úplně nerozlišuji, je jemně ovesné barvy, spíše hustější konzistence. Když otočíte láhev a vytlačíte trochu „mléka“, vyleze vám ven krém hustý jako pasta na zuby. Možná hustější. Vůně nic moc. Spíše bych ji připodobnila k vůni mýdla. Což mě úplně nevadí, ale že bych takovou vůni nějak vyhledávala, to se říct opravdu nedá… Ale vůně pro mě není tím, co od podobného přípravku požaduji. Co mě tedy na mléku zaujalo? Koupila jsem ho proto, že výrobce o něm píše toto:
Tělové mléko pro citlivou pokožku. Unikátní „medicinální“ tělové mléko pro citlivou a problematickou pokožku se sklonem k tvorbě ekzémů, ke vzniku červených skvrn, k rychlé epitelizaci, na pokožku trpící atopickým ekzémem a lupénkou. Obsahuje tradiční osvědčené aktivní složky v moderní  spojení  s dalšími účinnými látkami.

Jaký tedy je?

Krém Avena od BIO jsem začala používat hlavně po koupely na ještě mokrou pokožku. Roztírám jej na vysušená ramena, paže a holeně. Tam se mi kůže nejvíce vysušuje. První pocity po nanesení nejsou úplně špatné. Rozhodně jsem nepocítila žádné pálení nebo svědění kůže. Takovou reakci jsem měla například u přípravku Mixa pro citlivou a ekzematickou pokožku. Mléko šlo celkem dobře roztírat. Ale! Už se ne až tak dobře vpíjí. Zůstává dlouho na kůži a já se ještě po několika minutách cítila hrozně jakoby „otlapkaná“ – ulepená. Takový pocit skutečně nesnáším. Něco podobného mi dělá třeba olivový olej, když ho použiji jako nouzovku. Kokosový olej tohle nedělá třeba vůbec.

Jak to působí na ložiska?

Tento krém na lupénku působí spíše neutrálně. Samotnou kůži nepodráždí. Nestalo se mi, že by mi někde zrudla nebo se vysel třeba nový výsev. Ale na kolena, která mi teď po porodu zase naskočila, se účinek nedostavil. Respektive já ani žádný úplně účinek nečekala. Vím, že k tomu, aby se mi ložiska lupénky spravila, potřebuji trochu jiné podmínky a jíst zdravě, ale to se mi teď příliš nedaří. A proto ani od téhle krásné lahvičky zázrak prostě nečekám.

Ano nebo ne?

Za mě asi ano. Nemůžu tomu dát stoprocentní hodnocení. Boužel pár procent dolů strhávám právě kvůli umatlané konzistenci, která místo mléka připomíná spíše pastu na zuby.
Dalších několik bodů dolů dávám za podivně mýdlovou vůni. A nakonec ona upatlanost pokožky. Ten pocit je hrozný. Pro ekzematickou kůži, která je citlivá i na jinou tvrdost vody, je to skutečně ne moc příjemné. Hydratuje ale hezky a pokud neočekáváte, že vám vyléčí lupénku, tak se tím můžete natírat. Proč ne.  

Autor: Helena Lachowiczova

Už od 14 let mám lupénku a za všechny ty roky jsem vyzkoušela snad všechnu dostupnou léčbu, která je v ČR k mání. Bohužel na lupénku je léčba mastičkami krátká, a proto jsem začala hledat další způsoby, jak se této nemoci zbavit. Po několika letech jsem našla funkční a smysluplný plán, jak se projevů lupénky zbavit a jak s ní dále pracovat. Sledujte můj blog a dozvíte se, co jsem všechno vyzkoušela, které techniky fungují a jaké novinky jsou k mání v zahraničí.

Pin It on Pinterest