Dnes vám zrecenzuji volně prodejné mléko na suchou a podrážděnou pokožku s výtažky z Mrtvého moře. Mléko, jež mi pomohlo v období, kdy jsem přestávala užívat preparáty, masti a krémy od doktorky a kůže byla v jednom ohni, určitě doporučuji všem, kteří mají lupénku a chtějí ji dostat pod kontrolu.

 

Trochu drahé…

Začnu cenou. Ta mi po pravdě přijde za 250 ml mléka trochu vysoká. Ale po zkušenostech z lékárny, kdy jsem za předepsané léky ráda zaplatila někdy i více než 1000 Kč, jsem byla celkem v pohodě. Mléko se prodává v plastové láhvi s uzavíratelným víčkem, což je dost důležité, protože otevřené balení na vzduchu poměrně rychle žlukne a není pak už dobré.

Bodycann koupíte například ještě zde za 160 Kč. Já ho sehnala úplnou náhodou v naší lékárně za 90 Kč a měli poslední dvě balení, tak jsem je vzala.

…Ale účinné

Bodycann jsem začala používat jako promazávadlo v době, kdy jsem měla lupénku rozjetou hrozivým způsobem. Kůže na loktech praskala, bolela, svědila kolena byly na tom stejně. Navíc se mi udělal nový výsev v oblasti podbřišku, na tříslech, za ušima a olezla mi hlava. Byla jsem z toho trochu na nervy, protože jsem přesně věděla, že pokud něco neudělám, asi se uškrábu k smrti. Bylo to asi před rokem a půl, kdy jsem poprvé přestala používat kortikoidy k léčbě.

Bodycann začal působit překvapivě rychle a během dvou dnů se mi ložiska sami zatáhly, přestaly svědět a olupovat se v takovém tempu, jako před tím. Nejvíce si vážím toho, že dokáže celkem rychle eliminovat svědění pokožky.

 

Jak dlouho vydrží?

Mléko jsem poprvé spotřebovala během měsíce. Druhé balení mi vydrželo podstatně déle. Nemusela jsem se mazat 3x denně a omezila jsem to pouze na jedno mazání večer. Postupně jsem Bodycann nahradila ekonomičtější variantoukokosovým mlékem, o kterém píšu tady.

 

Výsledek?

Mléko rozhodně doporučuji. Je výborné jako první záchrana v době, kdy nemáte nic, žádné léky na lupénku a potřebujete utišit svědění a zápal v kůži. Účinky lze podpořit i shower gelem od stejné společnosti, ale já osobně nepozorovala větší zlepšení než již bylo patrné po mléku.

 

Osobně bych ho koupila znovu, pokud by mi došlo kokosové mléko:-)

Helena

Autor: Helena Lachowiczova

Už od 14 let mám lupénku a za všechny ty roky jsem vyzkoušela snad všechnu dostupnou léčbu, která je v ČR k mání. Bohužel na lupénku je léčba mastičkami krátká, a proto jsem začala hledat další způsoby, jak se této nemoci zbavit. Po několika letech jsem našla funkční a smysluplný plán, jak se projevů lupénky zbavit a jak s ní dále pracovat. Sledujte můj blog a dozvíte se, co jsem všechno vyzkoušela, které techniky fungují a jaké novinky jsou k mání v zahraničí.

Pin It on Pinterest